Sevmediğim 5 kadın oyuncuyu yazdığımda çok eleştiri alacağımı düşünmüştüm. Ama benimle aynı fikirde olan insanlar daha çoğunluktaydı. Yorumları okudukça keyiflenmiştim. Sevmediğim 5 Kadın Oyuncu! Amaaa bu konuda da aynı yorumları alacağımı düşünmüyorum. Onnilerine belki söz söyleyebilirim ama oppalara laf etmek için sabah kalvaltıda yürek yemiş olmak gerekiyor hayranlar için. Üstelik bu sefer bir nebze daha kişisel sebeplerle düzenlediğim için bu listeyi benimle aynı fikirde olacak kişiler olursa alınlarından öpücem. :D Geçen sefer de dediğim gibi hakaret olmadığı sürece her yorumu yayınlıyorum. Ama şunu göz önünde bulundurun, bu liste objektif bir liste değildir, o yüzden siz ne derseniz diyin kendileri dışında kimse beni aksi düşüncelere ikna edemez. "Ayyy o da sana bayılıyor du ya haspam!" yorumlarını ben kendime yaptım bile o yüzden hiç zahmet etmeyin. :)

Lee Jong Suk
Hem karakter olarak hem de oyunculuk olarak sevmediğim tek erkek oyuncudur. Karakter konusunu önce ele alalım. Neden karakterini sevmiyorsun neyini gördün derseniz hemen anlatayım.  Incheon havaalanında gerçekleşiyor olay. Bir hayranı kendisine hediye vermek istiyor. Bu arkadaş da hediyeyi almıyor bir de üstüne hayranını ufaktan iteliyor. Bu olay o zamanlar epey ortalarda gezdi. Sonra küçük bir PR çalışmasıyla kendisinin imajını düzeltmeye çalıştılar. Şu günlerde unutulmuş olsa da benden bir kere o eksiyi aldı daha da düzelmez. Oyunculuğuna gelecek olursak kendisini Secret Garden dizisindeki Oscar'a aşık yetenekli genç olarak tanıdık. O zaman da söyledim şimdi de söylüyorum dizideki en gereksiz karakterdi. Ki herhangi birinin oynayabileceği şekilde oynamıştı. Bu önyargım daha sonraları da devam etti ve hiçbir yapımını izlemek içimden gelmedi, o zamandan beri kendini geliştirdi inkar edemem. Geçenlerde bir arkadaşım "W" dizisini tavsiye etti. Hevesle açtım diziyi kim var yok diye bakmadan. Bir baktım bu arkadaş, ama dedim dur kızım saçmalama, bari ilk bölümü izle öyle karar ver. Ama olmadı be katlanamadım kendisinin oyunculuğuna.

Hong Jong Hyeon
Çok fazla yapımda yer almamış yeni bir oyuncu sayılır. İlk olarak Wild Romance dizisinde küçük bir rolde izlemiştim kendisini. Gizemli, psikopat, sessiz, sert bir genci canlandırıyordu. Önceleri bu poker face hali rol gereği sanıyordum, taktir ediyordum kendisini. Ama sonra We Got Married programını izleyince çocuğun kendi karakterinin öyle olduğunu anladım. E o zaman dizide gördüğüm karakter çok da rol sayılmazdı. En son Scarlet Heart dizisinde izlediğimiz bu arkadaşımız çok enteresandır yine çok konuşmayan, sert mizaçlı aynı şekilde psikopat bir karakterle karşımızdaydı. Yani çocuğa rol vermiyorlar, çocuk kendi karakteriyle oynuyor bildiğin. :D

Ji Hyun Woo
Çaylaklık döneminden iki adet filmini izlemişliğim var. Ama oyunculuğunun gözüme battığı yapımı biraz daha sonralara denk geliyor. Queen Inhyun's Man dizisinde Yoo Inna'nın rol arkadaşı olarak gördük kendisini. Daha sonra sevgili olup ayrıldılar, ben destekliyordum bu çifti ya üzüldüm, ama neyse konudan sapmayalım. Abimiz çok yakışıklı, yakışıklı olmasına ama sanki azıcık bu yakışıklılığının meyvesini yiyor. Rabbim azıcık görüntüden kesseymiş sankı buralara kadar zor gelirmiş gibi geliyor bana.

Kim Woo Bin
Şimdi gelelim en çok tepki alacağım maddeye. Kim Woo Bin! Evet o yakışıklı piremsinizi ben sevmiyorum, sevemiyorum. Öncelikle daha kişisel görüşümü belirteyim. Bence kendisi yakışıklı DEĞİL! Tamam Korelilere göre değişik bir tip var, tamam sert imajı ve karizmatik sesi var. Ama yakışıklı ve çekici mi? Hayır! Benim ilk 100 listeme bile giremez. Şimdi geçelim görüntü mevzuunu da oyunculuğuna gelelim. Allahı var şu listede en yetenekli oyuncudur kendisi. Ama kendisinden beklemediğim şaşırtıcı bir şekilde inanılmaz popüler dizilerde büyük rolleri almayı başarmıştır. Ben tabi ki film-dizi otoriteri biri değilim. Ama bu roller için uygun muydu, işte orada bir duraksarım. Bir kere The Heirs dizisinde Lee Min Ho ile birlikte rekabette olan ikinci erkek rolü için tamamen yanlış seçim bence.

Lee Jang Woo
Glory Jane dizisinde izlerken onun kısımlarını atladığımı hatırlıyorum. Sadece hikayenin sıkıcılığından değil kendisinin bana antipatik gelişinden de kaynaklanıyordu bu. Nedenini bilmediğim bir sebeple bu arkadaşın samimiyeti bana geçmiyor. Çok iyi oyuncu olabilir. Ki hakkında istisnasız hep övgü duymuşumdur, okumuşumdur. Nitekim belki  de öyledir. I Do, I Do dizisinde de yakıştıramamıştım baş role. Sanki bitse de gitsek der gibi oynadığını düşünmüştüm. Başta da belirttiğim gibi bunlar benim kendi kişisel görüşlerim. Tabi ki aksini düşünmek de olası.

8 yorum Blogger 8 Facebook

 1. Tabiki kişisel tercih ve saygım var fakat cesareti de taktir ettim . Bu saydığın bir çok kişinin gözdesi

  YanıtlayınSil
 2. Lee jung suk u bende sevemiyorum açıkçası.burnunun estetik olduğu çok belli ve bu hep gözüme batıyor konsantre olamıyorum izlerken.5 kadın idol yazınızı da okudum.park shin hye gerçekten hep aynı oynuyor.bide saçı hep aynı sanırım biraz imaj değiştirmeye ihtiyacı var.teşekkürler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bak mesela ben estetik mevzusunu bilmiyordum. Şimdi bu yorumu gördüğümden beri ben de ne zaman onu görsem burnuna bakıyorum. :D
   Ben teşekkür ederim asıl yorumun için. :)

   Sil
 3. Birinci sırada 이종석' um(❤️️) yer almış üzüldüm onu görünce :( secret garden harici i hear your voice ve doctor stranger da izlemenizi tavsiye ederim. Oyunculuğu iyi geliştiriyorda kendini dizilerinden takip ettiğim kadarıyla. Karakterine yorum yapamam tanımıyorum ama okuduğum hakkında edindiğim bilgilere göre sıcakkanlı birisi olduğu. Kim Woo Bin' e gelelim . Gerek Heirsteki performansı gerekse uncontrollably fonddaki performansı iyiydi. Soğuk bir tipe sahip olsada aldığı rollerde kendini sevdirebiliyor beyfendi he yakışıklı mı bana görede değil :)
  Diğerleri için yorum yapamıcam dizilerini izlemedim :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İşte böyle okuyucularım olunca çok mutlu oluyorum. Sevdiği ünlüye o kadar laf söylemişim, ama hala saygılı saygılı yorumunu yapıyor. Hatta öneride bile bulunuyor. Teşekkürler gerçekten. Bir tane hakaret yorumu geldi de sildim, keşke yayınlasaydım da sizi örnek gösterseydim. Cansınız valla! :)

   Sil
 4. Lee Jong Suk'a secret garden'daki karakteri yüzünden uzun zaman gıcık oldum. Sonra KWB'i sevmeye başladığım dönemde baktım ikisi kanka olduğu için Jong Suk'u da sevmeye başlamışım. Gerçek hayatta ikisinin de iyi insanlar olduğuna inanmak istedim hep ama senin bahsettiğin havaalanı olayından haberim yoktu, nihayetinde onların hayatlarından çok uzak hayatlarımız, gerçekten tanımamız imkansız tabii. Ve son olarak evet ben de KWB'in oyunculuğunu pek beğenmiyorum. Ama duyduğuma göre KWB seçilmeseymiş Heirs için Yonghwa olacakmış. Ya da Yonghwa reddetmiş de sona KWB'i senarist mi seçmiş öyle birşey. VE ben Yonghwa'yı şahsen sevsem de oyunculuğunu hiç beğenmiyorum. Yani biraz da kadroyu belirleyenlerde sorun var gibi görünüyor. Popülerliğe, tipe daha çok bakıyor kimisi.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu konuda katılıyorum size. Younghwa'nın oyunculuğundansa Kim Woo Bin'i izlemeyi tercih ederim. Senarist eğer seçmişse bir bildiği vardır. Ki ben Heirs'in senaristi bayana neredeyse aşığım, her dizisi benim için baş yapıttır. :)

   Sil

 
Cadı Kazanı © 2013. All Rights Reserved.
Top