Sınırları Zorlamak 
İspanya'da çekilen 'o' anda, yakında sahnelenecek gösterileri için prova yapan akrobatlar yansıyor objektiflere. Sahnede kullanılan ışık, kostüm, makyaj bambaşka bir atmosfer yaratarak, 'o' anda en önemli olan şeyi dikkatlerden uzaklaştırıyor. Oysa akrobatlar, bu estetik görüntüyü yaratmak için insan bedeninin sınırlarını zorluyor.

Oyuncak Müzesinde Bir Yansıma 
Fotoğraf Rusya'da bir oyuncak müzesinde çekildi. Fotoğrafçı objektifini müzede sergilenen iki ilginç oyuncağa çevirmiş ve onları ve ilginç bir ayrıntıyı da fotoğrafına dahil etmiş. Müzenin küçük ziyaretçilerinden birinin yansıması da bebeklerin sergilendiği cam kabinin üzerine düşmüş. Ancak küçük kızın yüzündeki ifadeye bakılırsa, bu bebekler ona bildiklerinden biraz farklı gelmiş, hatta belki de onu biraz ürkütmüş.

Boğa Güreşi 
İspanya'daki boğa güreşlerinde çekilen bir fotoğraf. Başlı başına etkileyici bir gösteri olan boğa güreşinin unsurları kullanılan ışıklarla daha da keskinleştirilmiş . Üzerlerine düşen ışıkla boğalar daha da etkileyici görünüyor ama gölgesi arenaya düşen matadorun onlardan çok daha haşmetli göründüğü de bir gerçek. Zaten boğa güreşlerinde genellikle matadorlar galip çıkıyor…

Brooks'tan Bir 'O' An 
İngiltere'de çekilen bir fotoğraf. Hollywood'un en tanınmış yönetmenlerinden biri olan Mel Brooks, İngiltere'de sahneye koyacağı müzikal öncesinde gazetecilerle birlikte... Gazetecilerle şakalaşan Brooks'un 'o' andaki bu hali, onun en az çektiği komedi filmleri kadar renkli bir kişiliği olduğunu anlatmaya yetiyor.

İntihar Saldırısı
Irak'tan çekilen bu 'o' anda, camları kırılan arabasını süren bir adam görülüyor. Kaza yaptığı düşünülen bu adam aslında Bağdat'ta düzenlenen intihar saldırısından kurtulmuş. Yüzündeki ifade de yaşadığı şoktan kaynaklanıyor.

0 yorum Blogger 0 Facebook

Yorum Gönder

 
Cadı Kazanı © 2013. All Rights Reserved.
Top