Her Kore hayranı gibi süreç sizi ister istemez kendinize Korece bir isim seçmeye götürüyor. Hele benim gibi Korelilerin telaffuz etmekte zorlandığı "Sinem" gibi bir isminiz varsa. 
En başlarda kendime Yoon Eun Hye hayranlığımın da etkisi altında Eunhye adını seçmiştim. "Zarafet, lütuf" gibi anlamlara geldiği için pek bir ısınmıştım bu ada. Daha sonra Koreli bir arkadaşım bana Mina ismini koydu. Hanca kökenli bir isim olduğunu söylemişti. "Güzellik" gibi bir anlama geliyordu. Bu ismi uzun süre kullandım. Ama tamamen ısındığım söylenemez tabi ki. Birkaç yıldır da "gökyüzü" anlamına gelen Haneul ismini kullanıyorum. Son derece memnunum bu isimden değiştirmeyi de pek düşünmüyorum. Bu ismi neden seçtiğime gelince de gökyüzü fotoğrafı çekmeyi çok seven gökyüzü aşığı bir birey olarak zaten başka bir şey düşünülemezdi benim için. Korece adımı söylediğim Koreli arkadaşların da bana çok uygun bir isim olduğunu söyleyip beni teyit ettiklerinden sonra da emin oldum ismimden.

Sizin Korece isimleriniz var mı peki? Ve neden seçtiniz? Cidden merak ediyorum canlar... :)

7 yorum Blogger 7 Facebook

 1. Bu yaziyi gordukten sonra korece bi isim bulmaya karar verdim 😊

  YanıtlaSil
 2. Merhaba. Ben 3 sene önceki bir yazınıza denk geldim de necronomicon ile ilgili olan. Hala elinizde varsa pdf'i gönderebilir misiniz acaba? mail adresim: cigdemgullu1@gmail.com

  YanıtlaSil
 3. koreliler şerafettin diyebilirmiki :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz pratikle belki. Ama çok zorlanırlar ve "Şerapettin" şeklinde duyarsın daha çok. :D

   Sil
 4. benim de korece adim Park Ha Neul ama anlaminin gokyuzu oldugunu bilmiyordum tesekkurler 💙💙

  YanıtlaSil

 
Cadı Kazanı © 2013. All Rights Reserved.
Top