Malumunuz Music Bank'imiz var, e yine malumunuz 6 K-Pop şarkıcısı/grubu gelecek ülkemize... Tamam bir kaçının hayranı olabilirsiniz, bazılarının tüm şarkılarını biliyor olabilirsiniz. Lakin diğer gruplar çıktığında yerimizde mi duracağız... Tabi ki hayır! Etkinliğe kadar onları da tanıyıp, şarkılarını öğrenmeliyiz arkadaşlar. Biletlere verdiğimiz paranın hakkını çıkarabilmek için, grupların Kore'ye dönerken Türk seyircisi harika demeleri için. Ben gelenlerin şarkılarından en az bir tane dinlediğim için az çok hakimim konuya. Beast ve Ailee dışındakileri ailem gibi tanıyorum neredeyse. O ikisini de Music Bank'e kadar öğrenirim muhtemelen. Ama bu çabayı sizin de göstermeniz gerektiği görüşündeyim. Şarkıların hepsini ezberlemeseniz bile bir kaçına eşlik edersiniz herhalde... Aşağıda Music Bank İstanbul sitesinin grupları tanıtım yazılarını direk kopyaladım (evet biraz kolaycılık yapmış olabilirim) ve ilk dinlediğim şarkılarını da en sona iliştirdim... Belki bir dinlemek istersiniz diye. Bu arada FT Island için eklediğim Love Sick şarkısı benim dinlediğim ilk Korece şarkıdır, yani benim için çok çok özeldir. :)

İlgili yazılarım:
İstanbul - Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013 ve Music Bank İstanbul (이스탄불 - 경주 세계문화 엑스포 2013 and 뮤직 뱅크 이스탄불)

MUSIC BANK ISTANBUL! (뮤직 뱅크 이스탄불)

Güney Kore’nin en önemli K-pop sanatçılarının yer aldığı Music Bank konseri Türkiye’de ilk defa olağanüstü bir gösteriyle 7 Eylül 2013 tarihinde Ülker Arena Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

Kore’nin en ünlü müzik programlarından olan Music Bank, 73 ülkeye canlı yayın yapan Kore’nin Ulusal Televizyonu KBS World Kanalı tarafından düzenlenmektedir. Her hafta yayınlanan bu eğlence programı hayranlarının ünlü K-pop sanatçılarını yakından görme fırsatı sağladığı gibi yeni çıkış yapan sanatçıların da kendilerini göstermesi için önemli bir fırsattır. Music Bank, Asya müzik piyasasını ve hatta diğer coğrafyaları silip süpüren ünlü Hallyu Dalgası’nın (ya da Kore Dalgası) arkasındaki itici güç ve hali hazırda dünya çapında var olan fanlarının her hafta özlemle beklemeye devam ettiği en ünlü K-POP programıdır.

En ünlü 6 Koreli sanatçı grubunu ağırlamanın gururunu yaşayan İstanbul konseri, güçlü koreografiler ve romantik şarkılarla izleyicileri kasıp kavuracak. İstanbul konserinde sahne alacak sanatçılar Super Junior, BEAST, MBLAQ, FTISLAND, miss A ve Ailee’dir. Music Bank K-Pop Festivali çeşitli sürprizler ve eşsiz performanslar ile heyecanlandırıcı, büyüleyici ve en yüksek kaliteli K-Pop şovudur.

Music Bank Dünya Turnesi ilk kez Temmuz 2011’de Tokyo, Japonya’da kapalı gişe olarak Tokyo Dome’da gerçekleştirildi. Şubat 2012’de Paris’de yapılan ikinci şov üst seviye K-pop sanatçılarının dinamik performansları ve masraftan kaçınılmayan prodüksiyonuyla oldukça başarılıydı. Aralık 2012’de gerçekleşen üçüncü şov kapalı gişe olarak tüm Şili’yi salladı.

K-pop fanları bu bir gecelik şovu kaçırmamalılar. Kore Devlet Televizyon Kanalı (KBS) tarafından düzenlenen Music Bank İstanbul 7 Eylül 2013’te Ülker Arena Spor Salonu’nda fırtına gibi esecek.


__________

Super Junior, Güney Koreli bir erkek grubudur. 2005 yılında S.M Entertainment’ın yapımcısı Lee Soo tarafından kurulan grup bugüne kadar en fazla 13 kişiyle sahne almıştır. Super Junior aslında Leeteuk, Heechul, Hankyung, Yesung, Kangin, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook ve Kibum’dan oluşan 12 kişiyle çıkış yapan bir gruptu. Kyuhyun gruba 2006 yılında katıldı.
“Kore Dalgasının Kralları”olarak bilinen Super Junior, 2009 yılında çıkardıkları en çok satış yapan single’ları “Sorry, Sorry”nin ardından uluslararası bilinirliğe kavuşurken, [Sorry, Sorry] albümleri en iyi başarı yakalayan albüm oldu ve üç yıl içinde en çok satış yapan K-Pop sanatçısı oldular. Yıllar geçtikçe farklı müzik endüstrisine ve seyirciye hitap eden küçük alt gruplara bölündüler. Super Junior’ın gösteri sanatlarında yakaladığı başarının etkisiyle, diğer Koreli eğlence şirketleri de müzik gruplarını eğlence dünyasının başka alanlarında, örneğin oyunculuk ve sunuculuk konusunda eğitmeye başladılar.
Super Junior, ticari başarılarının yanı sıra, 14 adet Mnet Asya Müzik Ödülü, 16 adet Golden Disk Ödülü ve 2008 MTV Asya Ödüllerinde Favorite Artist Korea ödülünü aldı. 2012 yılında MTV Avrupa Müzik Ödüllerinde “ En İyi Asya Etkinliği ” adaylığı ile bir kez daha popülaritesini tüm dünyaya göstermiş oldu.


__________MBLAQ, J.Tune Camp’a bağlı Güney Koreli yapımcı Rain tarafından Güney Koreli bir erkek grubu olarak kurulmuştur. Grup Seungho, G.O, Lee Joon, Cheondung, ve Mir’den oluşmaktadır. Grup ilk kez Rain’in 15 Ekim 2009 tarihli “Rainism Efsanesi” konserinde sahneye çıkmıştır.
14 Ekim 2009’da ilk kayıtları olan single albümleri Just BLAQ’i çıkartarak Güney Kore’de hem internet hem de normal müzik satış listelerinde ilk sıraya çıktılar. Grup daha sonra 19 Mayıs 2010’da ilk uzun albümü Y’ı ve 10 Ocak 2011’de ilk stüdyo albümleri BLAQ Style’ı çıkardılar. 2012 yılında J. Tune Camp, MBLAQ üyelerinden Mir ve G.O’nun bir alt-grup olarak çıkış yapacağını açıkladı. Bu alt-grubun aslında geçtiğimiz Mayıs ayında ilk çıkışını yapması planlanıyordu, ancak bu dönemde MBLAQ, ilk Asya Turnesine çıktı ve G.O, Phantom filmini çekti. Alt-grubun hala bir ismi olmadığından çıkışları ertelendi. Fakat MBLAQ’in ilk Asya Turnesi sırasında alt-grubun ilk single’ı Wild piyasaya sürüldü.
__________ Five Treasure Island, kısaca F.T. Island, 5 kişilik Güney Koreli bir pop/rock grubudur. Grup üyeleri; Choi Jong-hoon (gitar and klavye), Lee Hongki (vokal), Lee Jae jin (bas ve vokal), Song Seung-hyun (gitar ve vokal), and Choi Min-hwan (davul)’dır. İlk albümleri "Cheerful Sensibility” 2007 yılı satış listelerinde altıncı oldu. Çıkış şarkıları “Lovestick” 8 hafta üst üste K-pop listelerinde ilk sırada kaldı. Oh Won Bin 2009 yılının başına kadar grubun üyesiydi.
__________

Miss A, genellikle miss A olarak yazılan grup Çinli-Koreli 4 kızdan oluşan Güney Kore kökenli bir gruptur. JYP Entertainment tarafından kurulmuştur ve AQ Entertainment tarafından menejerliği yürütülmektedir. Grup üyeleri şu şekildedir; Fei, Jia, Min, ve Suzy. Grup isimleri Bayan(Miss) Asya’yı temsil etmektedir.
__________
Amy Lee -Koreli adıyla Lee Yejin- 30 Mayıs 1989’da doğmuştur. Bilinen sahne adıyla Ailee, YMC Entertainment bünyesinde Güney Kore etiketiyle albüm çıkartan aslında Koreli-Amerikalı bir sanatçıdır. İlk single albümü “Heaven” ı 8 Şubat 2012 de çıkarttı.
 
__________

2009 yılında Cube Entertainment tarafından kurulan Beast 6 kişilik Güney Koreli bir erkek grubudur.
Beast, 1 Korece albüm, 6 Korece kısa albüm ve 1 Japonca albümün yanı sıra birçok single çıkarttı. Grup ilk çıkışını 2009 Ekim ayında ilk mini albümleri “Beast Is the B2ST” albümünü çıkartarak yaptı. Daha sonra, 2011 yılında ilk uzun kayıtları olan Fiction and Fact albümünü çıkarttılar. Grup olarak ilgi çekmeye başlamaları - grup üyelerinin daha öncesinde müzik endüstrisinde pek de başarılı olmaması sebebiyle- medyanın onları “geri dönüştürülmüş(recycled) grup” olarak anmasıyla başladı.
Ancak, grup zamanla aldığı önemli övgüleri ve ticari başarısını hakettiğini, 2011 ve 2012 yıllarında arka arkaya Seul Müzik Ödüllerini alarak kanıtlamış oldu. Beast, Melon Müzik Ödüllerinde “Yılın Sanatçısı” ve 2011 yılının ikinci çeyreğinde K-pop Liste Ödüllerinde Fiction and Fact albümü ile “Yılın Albümü” ödülünü aldı. "Fiction" aynı zamanda 2011 KBS Müzik Festivalinde “Yılın Şarkısı” ödülünü aldı.
 
__________

0 yorum Blogger 0 Facebook

Yorum Gönder

 
Cadı Kazanı © 2013. All Rights Reserved.
Top